• T :
 • 0 (561) 611 2400 - 0 (262) 322 5151

Pazartesi - Cumartesi (11:00 - 20:00)

Bilgisayarlı Ayak Analizi

Bilgisayarlı ayak analizi, kişinin ayak tabanında ki basınç dağılımını hem hareketsiz pozisyonda hem de adım atarken detaylı olarak göstermektedir. Bu yüzden bu analiz yapılırken basınca duyarlı olan elektronik algılayıcıların yer aldığı özel bir tarayıcı kullanılmaktadır. Bilgisayar yardımıyla ve bu elektronik algılayıcılarla ayak tabanında ki basım anında ve adım atarken ki basınç monitöre yansımaktadır. Monitörde detaylı olarak görülen basınç değişimleri en yüksek olanı kırmızı renkten başlamak üzere farklı renklerde ifade edilmektedir. Bu sayede basma sorunları ile ilgili sıkıntılarınız detaylı bir şekilde verilendirilmiş olunur. Böylelikle doğru tedaviye başlamak ve basma sorunlarını tedavi ederek ilerleyen zamanlarda meydana gelecek olan sorunlardan kurtulmuş olacaksınız.

Medikal El ve Ayak Bakımı

Ayak bakımı her zaman sağlığımız açısından önem taşıyor özellikle yaz ayları, ısınan havalar nedeniyle açık ayakkabılar giyilmesi, ayağın tuzlu ve tatlı suyla sık temas etmesi gibi nedenlerle daha fazla bakımı hak ediyor. Deniz, kum ayakları kuruturken, bakımda yapılan bazı yanlışlar da eklenince ayaklar zarar görebiliyor.

 Yaz aylarında sıcak havanın etkisiyle ayak teri; deniz, havuz veya duş sonrasında ayağın iyi kurulanmaması nedeniyle mantar riski baş gösteriyor. İşte tüm bu durumlar, ayak bakımının yaz aylarında daha özenli yapılması gerektiği gerçeğini öne çıkarıyor.

Medikal bakımla ayaklar hak ettiği sağlık ve güzelliğe kavuşuyor

Vücudumuzda en fazla yıpranan ve tüm vücudumuzu taşıma görevine sahip olan ayaklar; çatlaklar, tırnak batmaları, nemsiz kalarak kuruma gibi sorunlarla karşı karşıya kalıyor. Bu sorunlar, ayağın hem kötü görünmesine hem de sağlık açısından risk altında olmasına neden olabiliyor.

Medikal ayak bakım uygulamasıyla; yetersiz ayak bakımı, tırnağın yanlış kesimi, nasır, ayakkabı vurması, mantar gibi nedenlerle yıpranan ayaklara doğru bakım sağlanıyor. Rutin olarak ayda 1 kez uygulanması önerilen medikal bakımı ile ayakların eski canlılığına ve sağlığına kavuşması mümkün.

Kişiye Özel Tabanlık

Yürüme analizi ve diğer ölçüm yöntemleri sonrasında ayağın yük dağılımını ortaya koyarak kişinin doğru ve anatomik basmasını sağlamak için üretilen tabanlıklardır. Bu tabanlıklar kişinin analiz sonrası verileri özel olarak geliştirilmiş bilgisayar programlarına girilerek CNC (Computer Numeric Control) cihazlarında üretilir. Yani standart ölçülerde hazır temin edilebilen tabanlıklardan farklı olarak hazırlanmış bu tabanlık kişinin problemine yöneliktir. Aynı ayakkabı numarasına sahip olan bir başka kişi tarafından kullanılamaz.

Tabanlıklar ayakkabı veya terliğin iç kısmı çıkartılarak yerleştirilir. İsteğe bağlı olarak kösele, şık ayakkabıların içine uygun incelikte değişik formları da üretilmektedir. Ayrıca deniz, havuz kenarında ya da günlük kullanım ihtiyacını karşılamak üzere üretilmiş herhangi bir kısmı çıkarmayı gerektirmeyen kişiye özel üretilen terlik formları da bulunmaktadır.

Batık Tırnak Bakımı

Yanlış ayakkabı seçimi ya da yanlış tırnak bakımım nedeniyle kadın erkek birçok kişi hayatının bir döneminde, batık tırnak sorunuyla karşı karşıya kalmıştır. Tırnak batmasını önlemek için ayak üzerine darbe olacak durumlardan kaçınılmalı, çok dar ya da sıkı çoraplar giyilmemeli, ayaktaki aşırı terlemenin önüne geçilmeli, ucu dar, sivri, aşırı yüksek topuklu ayakkabılar uzun süre giyilmemeli, herhangi bir mantar ya da tırnak enfeksiyonu hemen tedavi altına alınmalı, hamilelik ve benzeri kilo artışının olduğu zamanlarda ayak bakımına ekstra özen gösterilmeli, tırnaklar sivri ya da derin kesilmemeli ve koşarak spor yapılmamalıdır. Tüm bunları yapmanın yanında düzenli olarak profesyoneller tarafından yapılan ayak bakımını aksatmazsak tırnak batmalarının da önüne geçilebilir.

Mantarlı Tırnak Bakımı

Çoğunlukla ayak tırnaklarında çıkan mantarlı tırnak ayak tırnaklarının elde ki tırnaklara oranla ayakkabı içinde havasız kalması ve sürekli terli bir ortama maruz kalmasından olmaktadır. Mantar tırnağa yerleştiğinde tırnak kalınlaşmaya başlamakla birlikte sarı görünmeye başlar.  Bazen gri, kahverengi, yeşil renk bile olabilir. Hatta bazen tırnak siyahın tonlarında bile olabilmektedir. Bu renkler enfeksiyonun nasıl ilerlediğinin bir göstergesidir. Enfeksiyon ilerledikçe mantar tırnağı giderek kaplar ve soyulmasına hatta tırnağın düşmesine neden olabilir. Tırnağın altında ki deri ise kırmızı, şiş ve kaşıntılıdır. Bu gibi durumlarda tırnaklarınızda ki değişiklikleri takip etmeli ve hemen dermatoloğa giderek tedaviye başlamalısınız.

Kalınlaşmış Tırnak Bakımı

Ayak tırnağının kalınlaşması, ayak sağlığının bozulduğunun bir göstergesi olmasının yanı sıra estetik açıdan da ciddi bir sorundur. Ayakların aşırı terlemesi sonucu oluşan nemli ortam, çıplak ayakla toprağa basmak, sterilizasyonu yapılmamış aletlerle manikür ve pedikür yaptırmak ve dar ayakkabı giymek tırnak kalınlaşmasının oluşmasına neden olan faktörlerdir.

Ayak tırnağı kalınlaşması denildiğinde akla ilk gelen neden mantar enfeksiyonudur. Özellikle sıcak havalarda mantar enfeksiyonu sorununda artış görülür. Mantar enfeksiyonu tedavi edilmezse vücudun başka bölümlerine yayılabilir.

Tırnak mantarları genellikle deri mantarının tırnağa bulaşmasıyla ortaya çıkar. Bu bulaşma doğrudan yayılım ya da mantarlı bölgenin kaşınması yoluyla gerçekleşebilir.

PODOX güzellik merkezimizde tırnak kalınlaşma sorunlarını hijyenik ortamda bakımını yapıyoruz.

Diyabetik Ayak Bakımı

Diyabet hastalarının dikkat etmesi gereken en önemli konu, diyabetik ayak bakımı ve bu bakımın düzenli yapılmasıdır. Bu yüzden diyabet hastalarının ayaklarına çok özenli bakmaları gerekmektedir. Diyabet hastalarının ayak ve bacak dolaşım sistemlerinde aksaklıklar meydana geldiğinden olası herhangi bir ayak yaralanması hatta ufak sayılabilen tırnak batmaları gibi durumlar bile felaketle sonuçlanabilmektedir. Bu hastalar mutlaka her gün ayaklarını ılık su ile yıkamalı ve yumuşak bir havlu yardımıyla parmak aralarını kurutmalıdır. Kremler ile nemlendirmeli ve bir ayna yardımıyla olası kesik, yara, mantar gibi bir durum var mı kontrol etmelidir. Ayak tırnakları düz ve köşeleri yuvarlak şekilde kesilmelidir. Çorapsız ayakkabı giyilmemelidir.

Ayak Kokusu ve Terleme

Çoğu zaman ayak kokusu ve terleme durumları yanlış ayakkabı seçimi nedeniyle meydana gelmektedir. Birçok kişinin oldukça rahatsız durumlara sokması ve toplum içine çıkamamaya kadar varan bu sorun hızlı bir şekilde kontrol altına alınmalıdır. Bu sorunun önüne geçmek için her gün ayaklarınızı sabunla yıkamalısınız. Bunun yanında çorapsız ayakkabı giymemeli ve pamuklu, teri emen çorapları tercih etmelisiniz. Aynı çift ayakkabı ve çorabı iki günden fazla giymekte ayaklarda koku yapmaya sebep olabilir. Hava alan ayakkabıları tercih ederseniz, ayaklarınız çok daha az terler. Ayaklar için özel olarak üretilen sprey ve koku önleyici pudra sıkmak da ayaklarda ki kötü kokunun önüne geçebilmektedir.

Nasır ve Siğil Bakımı

Genellikle ellerde ve ayaklarda oluşan nasır ve siğil, kalın, sertleşmiş ölü deridir. Deriyi ve derinin altında ki yapıları baskıdan ve sürtünmeden korumak için oluşmuşlardır. Çoğu zaman gri, sarımsı görünebilirler. Ağrıya neden olabilecek kadar çok büyünce nasır sorun yaratabilir. Çoğu zaman ayak parmaklarının birbirine sürtündüğü parmak aralarında ve yerle temas eden ön kısımlarda veyahut topukta ya da baş parmağın altında oluşur. Yanlış ayakkabı seçimi nasır oluşumunda etkili olmaktadır. Ayrıca uzun süreler ayakta kalınan durumlarda da nasırlar oluşmaktadır. Dar ayakkabılar, yüksek topuklar, sandaletler ve çorapsız ayakkabı giymek ayağa bası uygulayabileceğinden nasır ve siğil oluşumuna sebebiyet verebilmektedir.

Protez Tırnak

Protez tırnak tırnaklarında şekil bozukluğu olan ve geç uzayan kişilerin kullanmış olduğu uzun tırnaklara verilen isimdir. Bir takım aksesuarı alarak kendiniz bile protez tırnaklarınızı takabilirsiniz. Buna göre tırnağın üzerine koruyucu maddeler konulur. Protez tırnak uygulamasında tırnak hiçbir şekilde olumsuz etkilenmez. Tırnaklar takıldıktan sonra bakımları yapılırsa 6 ay boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz. İstediğiniz zaman da çıkartma yapmanız mümkündür.

Protez tırnaklar sizden bir parça gibidir. Tırnağınızda olduğunu bile fark etmezsiniz. Doğal bir görüntüsü olduğundan istediğiniz renk oje sürebilirsiniz. Protez tırnağı kullanırken kimyasal maddelerle temas etmemesine özen göstermeniz gerekir. örneğin temizlik yaptığınızda eldiven kullanırsanız protez tırnağınızı olası zararlı etkilerden korumuş olursunuz. Ojenizi çıkaracağınız zaman da asetonsuz temizleyiciler kullanmanız gerekir. Uzunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabilme rahatlığınız vardır. Protez tırnaklar sabun ve şampuan gibi maddelerden etkilenmez.

Günümüzde birçok insan protez tırnak kullanmaktadır. Bunun temel nedeni kötü görünümlü tırnaklarına güzellik katmaktır. Kimler protez takabilir diye soruluyorsa şunları sıralamak mümkündür;

 • Tırnak yeme problemleri olan kişiler
 • Kırılgan tırnak yapısına sahip olanlar
 • Tırnak uzatamayan çalışanlar
 • Herhangi bir enstürman çalan kişiler

Şimdiler de birçok güzellik merkezi protez tırnakları takmaktadır. Ayrıca kaliteli bir şekilde tırnak bakımı yapmaktadır. PODOX protez tırnak hizmetlerini tercih ederek harikulade bir görüntüye sahip ellere sahip olabilirsiniz. El ve ayak bakımınızı yaptırdıktan sonra ellerinize protez tırnak takılır. Güzel eller güzel tırnaklarla mümkündür…

Cilt Bakımı

Özellikle kadınlar cilt bakımına son derece önem gösterirler. Ciltlerinde oluşan siyah nokta ve sivilce gibi sıkıntılarla baş etmek için çeşitli kremler, maskeler ve birçok cilt bakım ürünleri kullanırlar. Cildin yıpranmasına neden olan bir takım faktör vardır. Bunların başında yaşın ilerlemesi gelir. Ama tabi ki makyajı iyi temizlememek ve makyajla uyumak da cildin yaşlanmasına ve yıpranmasına neden olur. Ayrıca sigara ve alkol tüketimi de cildin dengesini olumsuz yönden etkiler. Bu tür nedenlerden dolayı özellikle 28 yaşından sonra cilt bakımının yapılması gerekmektedir. Böylece cildin üzerinde biriken ölü tabaka temizlenir. Ciltte kendisini tazeler. Düzenli olarak yapılan cilt bakımın çeşitli yararları vardır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Ciltteki akneler giderilir.
 • Çevresel ya da doğumdan kaynaklı oluşan cilt lekeleri temizlenir.
 • Cildin renk dengesi sağlanır.
 • Kırışıklıklar giderilir.
 • Gözenekler açılır.
 • Cilt tazelik kazanır.

Günümüzde birçok cilt bakım merkezi faaliyete girerek müşterilerine yardımcı olmaktadır. Cilt bakımı kişinin cilt yapısı belirlendikten sonra yapılır. Yani kuru, yağlı ve normal ciltler için farklı bakım çeşitleri bulunur.

Cilt bakımı için tercih edilen merkez de bakım sıklığına göre bir rota oluşturulur. Bakımın süresi kişinin cilt tipi ve yaşına göre değişikliler gösterir. Günlük, haftalık, aylık ya da yıllık olarak belirlenen bu rota ile cilt kendisine taze ve genç bir görüntü kazandırır. Bunun için de güvenilir bir cilt bakım merkezinden yardım almak gerekir. PODOX cilt bakımı ile buna sahip olabilirsiniz.

Tırnak Teli Uygulaması

Batık tırnak görülen kişilerde genellikle bozulan kısım tırnak yatağıdır, bu yüzden batık tırnak problemi yaşayan kişilerin tırnak çekme işlemi yaptırmalarına şiddetle karşı çıkıyoruz. Tırnak çektirme işleminde tırnak yatağına bir müdahale olmadığı için çekilen tırnak tekrar uzayacak ve aynı problemler tırnak yatağı iyice bozulduğu için tekrarlayacak ve belkide daha kötü bir batık oluşacaktır.

Tırnak batması tedavisi yapılırken öncelikle enfeksiyonlu bölge temizlenir bundan sonraki aşama ise özel telin tırnağa takılmasıdır. Tırnak batması işleminde kullandığımız bu yöntem ile tırnak yatağını düzeltiyor, tırnağın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlıyor ve olası tırnak batmalarını engelliyoruz.

Sporcu Ayak Bakımı

Spor yapmanın sağlığımıza harika bir etkisi var ama ayaklarımıza her zaman o kadar iyi gelmeyebiliyor. Düzenli olarak spor yapıyorsanız ayak tabanlarınızı sporla ilgili sorunların mayın tarlasından, mesela ayak mantarı ve siğillerden korumanız, ayakkabılarınızın sporunuzu engellemekten çok desteklediğine emin olmanız önemlidir.

PODOX Ayak Bakımı Merkezimizde siz sporcularımızın ayaklarına gereken özeni göstererek spor hayatınıza destek veriyoruz.

Çocuk Ayak Bakımı

En değerli varlıklarımız çocuklarımız iyi bir yetiştirilme tarzı ve sağlıkları ile ilgili olarak üzerine titrediğimiz varlıklardır. Bu bağlamda çocuk ayak bakımı ile ilgili olarak yapılması gerekenlerin çocuğun doğumundan itibaren takip edilmesi ve yerine getirilmesi gerekir. Yeni doğmuş bir çocuk 12-13 yaşlarına geldiğinde ayak gelişimini %90 oranında tamamlanmış olur. Bu gelişim hızı dikkate alındığında doğumda birlikte oluşabilecek bir takım sıkıntılar veya sorunlar erken yaşlarda kontrol altına alınarak müdahaleyi gerektirebilir. Dolayısıyla eğer çocuğun ayağında problem varsa ayak sağlığı açısından ileride gelişebilecek olumsuzlukların önüne geçilebilmesi için mutlaka kontrol altında tutulması gerekiyor. Özellikle gelişim çağındaki çocukların oturma pozisyonlarının dikkatli bir şekilde izlenmesi ve doğru oturma pozisyonu içinde olması mutlaka sağlanmalıdır. Çünkü içe basma rahatsızlığı olarak adlandırılan bu durumun oluşumunda oturma pozisyonunun önemli rol oynadığı unutulmamalıdır.

Siyah Nokta Temizliği ve Cilt Maskesi Uygulaması

Cildimizin yüzeyindeki gözenekler kirli hava, toksinler, makyaj kalıntıları, yağ, kir, cildin ürettiği sebum ve bunun gibi iç ve dış nedenlerden oluşur. Gözeneklerdeki bu maddeler siyah nokta dediğimiz oluşumları neden olur. Gözenekler genişler ve cildin yağ ve nem dengesinin bozulmasıyla, siyah noktalar oluşur. 

Siyah noktalar, cilt kalitesini bozarak kötü bir cilt görünümüne neden olur.

PODOX Güzellik Merkezimizde hijyenik ortamda cildinize gereken özen gösterilerek bakım yapılmaktadır.